1
2
3
4
5
6
7

Okruh zdravia

Turistická trasa

Nenáročná trasa v nádhernej prírode pohoria Kozie chrbty, ktorá vás očarí. Okruh zdravia sa nachádza v rekreačnej časti mesta Poprad- Kvetnica.

Okruh zdravia je určený pre milovníkov prekrásnej prírody, hlavne pre svoje zastúpenie rôznorodých drevín. Cesta vedie zmiešanými prevažne jedľovými lesmi s bukom, jaseňom a smrekom na severných svahoch, no na južnej strane kopca nájdete pre zmenu dubové lesy, ktoré sú typické pre teplejšiu klímu. Počas cesty tak uvidíte naozaj rozmanitú prírodu.

Chodník je značený žltou značkou v tvare kruhu, začína v Kvetnickom lesoparku. Z Okruhu zdravia sa môžete dostať aj ku výnimočnej Kaplnke Vzkriesenia pri vrchole Krížová 941 m n.m. Chodník ku kaplnke je značený čiernym krížom na bielom podklade. Cestou ku kaplnke sa nám naskytnú prekrásne výhľady či už na Slovenský raj, Nízke a Vysoké Tatry.

Okruh je dlhý 4 km a prejdete ho za 1 hodinu a 30 minút. Východiskovým bodom je lesopark na Kvetnici. Vstupy na trase sú ľahko a rýchlo dostupné k autobusovým zastávkam. Odporúčame si na túto túru vyhradiť aspoň 2 hodiny, aby ste sa nemuseli ponáhlať a dokonale si užili všetky krásy Okruhu zdravia. Turistiku v okolí Popradu si zamilujete.

1 h 30 m

Trvanie trasy

4km

Dĺžka trasy

Lesopark Kvetnica 737 m n. m.

Začiatočný bod

Lesopark Kvetnica 737 m n. m.

Konečný bod

225m

Celkový výstup

225m

Celkový zostup

Načítavam mapu...

Výškový profil