Panoramatická jazda Tatrami

Cyklistická trasa

Skombinujte dopravu do Tatier električkou s následným panoramatickým zjazdom až do Spišskej Belej. Objavte cykloturistiku v okolí Popradu, v krásnej prírode pod Vysokými Tatrami.

Štrbské Pleso- Starý Smokovec- Tatranská Kotlina- Spišská Belá- Kežmarok- Vrbov- Žakovce- Štráže pod Tatrami- Poprad Dĺžka: 66 km

Prevýšenie: 380 m

Cestná, MTB

Povrch: asfalt, šotolina

Obtiažnosť: REKREA- SPORT

Trasa sa začína na Štrbskom Plese, kde sa pohodlne dostaneme pomocou električiek priamo z Popradu. Ušetríme si teda veľa síl, ktoré sa nám neskôr zídu pri náročnejších úsekoch z Kežmarku do Popradu. Táto nádherná cyklotrasa vás prevedie úpätím Vysokých Tatier od západu po východ. Jednotlivé úseky sú až po obec Žakovce výborne značené. V Žakovciach sa treba z hlavnej cesty odkloniť doľava smer Poprad po hospodárskych cestách až do Stráž pod Tatrami. Šotolinová cesta pritom vedie iba z Úsvitu do Stráž, cca. 2,5 km. Cestou môžete spoznať bohatú históriu a pozorovať úžasnú prírodu. Z tejto trasy existuje viacero variant na prípadné odbočenie a prezretie si zaujímavých miest, či skrátenie celej trasy pomocou prepravy vlakom po zjazde do Spišskej Belej ( zastávka Strážky). Trasa by tak mala necelých 42 km, pričom by profil trasy bol väčšinou len klesajúci. Na celej trase sú k dispozícii lavičky, informačné tabule a možnosti občerstvenia. Cyklotrasy v okolí Popradu si zamilujete.

6 h

Trvanie trasy

67km

Dĺžka trasy

Štrbské Pleso

Začiatočný bod

Námestie sv. Egídia, Poprad

Konečný bod

435m

Celkový výstup

1090m

Celkový zostup

Načítavam mapu...

Výškový profil