Poprad - Kvetnica

Ostatná atraktivita

Mestská časť

Mestská časť Kvetnica je miestom regenerácie a oddychu nielen pre domácich obyvateľov, ale aj pre turistov. Z Kvetnice vedie viacero značených turistických trás, okruhov, ale aj krížová cesta ku Kaplnke Vzkriesenia blízko vrcholu Krížová 941 m.n.m.

NAŠE TIPY

NÁUČNÝ CHODNÍK KVETNICA

- zameraný hlavne na prezentáciu lesných vegetačných stupňov Slovenska na malom území Mestských lesov Poprad, historickej archeologickej lokality Zámčisko a Národnej prírodnej rezervácie Hranovnícka dubina. Trasa má 9 náučných zastávok s informačnými panelmi. Chodník ma šikmé zelené značenie.

- turisti sa taktiež môžu dostať na vrchol Zámčiska 921 m.n.m. , odkiaľ sa návštevníkom naskytne krásny výhľad na okolitú krajinu.

- okruh je dlhý 13,6 km a prejdete ho za 3 hod. 45 min. Východiskovým bodom je lesopark na Kvetnici. Vstupy na trase sú ľahko a rýchlo dostupné k autobusovým zastávkam.

OKRUH ZDRAVIA

- určený pre milovníkov prekrásnej prírody, hlavne pre svoje zastúpenie rôznorodých drevín. Cesta vedie zmiešanými prevažne jedľovými lesmi s bukom, jaseňom a smrekom na severných svahoch, no na južnej strane kopca nájdete pre zmenu dubové lesy. Chodník je označený žltou značkou v tvare kruhu, začína v Kvetnickom lesoparku.

- z Okruhu zdravia sa môžete dostať aj ku výnimočnej Kaplnke Vzkriesenia pri vrchole Krížová 941 m.n.. Chodník ku kaplnke je označovaný čiernym krížom na bielom podklade. Cestou ku kaplnke sa nám naskytujú prekrásne výhľady či už na Slovenský raj, Nízke a Vysoké Tatry.

- okruh je dlhý 4,8 km a prejdete ho za 1 hodinu a 15 minút. Východiskovým bodom je lesopark na Kvetnici. Vstupy na trase sú ľahko a rýchlo dostupné k autobusovým zastávkam.

Turistické trasy sú dobre značené, napriek tomu odporúčame turistom mať pri sebe turistickú mapu a vhodné oblečenie.

ZAUJÍMAVOSTI

- v severozápadnej časti sa nachádza poľovnícky zverník Kvetnica na výmere 21 ha, s chovom muflónej a diviačej zveri.

- duševnú útechu nájdu návštevníci v rímskokatolíckom Kostole sv. Heleny (1909 – 1910) na Kvetnici, alebo v Kaplnke Vzkriesenia pri vrchole Krížová (kaplnka bola v roku 2016 nominovaná na prestížnu európsku cenu za architektúru )

- na Kvetnici sa nachádza aj stará štôlňa Strieborná (ťažba začala v roku 1562, no trvala len 2 roky), kde sa kedysi ťažila medená ruda, striebro a dokonca aj zlato. V súčasnosti je vstup do bane pre verejnosť zatvorený, samospráva by však v budúcnosti chcela časť bane sprístupniť.

- zaujímavosťou Kvetnice je aj výskyt minerálov, najmä achátov (staré cca. 250 miliónov rokov) v kameňolomoch pod vrcholom Zámčiska.

- účinné klimatické podmienky predurčili Kvetnicu na výstavbu klimatických kúpeľov, liečebný ústav je momentálne bohužiaľ zatvorený.

AKO SA DOSTANEM NA KVETNICU ?

- z Popradu, zo žel. stanice Poprad-Tatry, vedie zelená turistická trasa, ktorou sa pohodlne dostanete na Kvetnicu do 2

hodín, na samotný vrchol Zámčiska 921 m.n.m. do 3 hodín spolu. Trasa má spolu takmer 10 km.

- na Kvetnicu sa dostanete aj autobusovými spojmi. Zastávka autobusu sa nazýva Poprad,Kvetnica,sanatórium.

Možnosti spojov nájdete na www.cp.sk.

- autom z Popradu sa stačí vydať smer Rožňava (5 km južne od Popradu).

- cyklisti môžu využiť značené cyklochodníky z popradských sídlisk JUH.

OBJAVTE KVETNICU SO SPRIEVODCOM!

V prípade záujmu vieme pre Vás zabezpečiť sprievodcu, ktorý s Vami objaví tie najkrajšie zákutia Mestských lesov Poprad a pohoria Kozie chrbty! Užite si pešie túry na vrchol Zámčiska 921 m.n.m. , trasy ku výnimočnej Kaplnke Vzkriesenia pri vrchole Krížová 941 m.n.., alebo prechádzku ku zvernici. Dozviete sa mnohé fakty nielen z histórie, ale aj zaujímavosti z prírody.

Načítavam mapu...
058 01Poprad - Kvetnica
Zobraziť navigáciu

Prevádzková doba

Prevádzková doba nie je definovaná.

Predpoveď počasia

Oblačno icon
Oblačno
10°C/ -4°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Východný
Mierny dážď icon
Mierny dážď
8°C/ 2°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severo-východný
Dážď a sneh icon
Dážď a sneh
8°C/ 0°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severo-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
10°C/ -1°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Juho-západný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
13°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Južný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
15°C/ 5°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Južný
Malá oblačnosť icon
Malá oblačnosť
19°C/ 7°CDeň / Noc
Mierny vietor, 3m/s
Južný

Miesta v okolí

Cinemax

Cinemax

Multisálové kino premietajúce rôzne žánre filmov

Skatepark

Skatepark

V blízkosti cyklistického chodníka a rozostavaných športovísk nájdete betónové ihrisko, ktoré je určené pre tamojšiu skateboardovú a bajkerskú komunitu.

Paintball

Paintball

Paintball Poprad ponúka zábavu a aktívny oddych za super cenu.

Skatepark

Skatepark

V blízkosti cyklistického chodníka a rozostavaných športovísk nájdete betónové ihrisko, ktoré je určené pre tamojšiu skateboardovú a bajkerskú komunitu.

Paintball

Paintball

Paintball Poprad ponúka zábavu a aktívny oddych za super cenu.

City Apartment Poprad

City Apartment Poprad

Nový dvojizbový apartmán vo vzdialenosti len 150m od centra mesta Poprad, ponúka výhľady na Tatry. Vďaka svojej lokalite máte mesto Poprad dostupné okamžite s možnosťou výletov do Vysokych Tatier.

Podujatia v okolí

,