Stará Ľubovňa

Prípravy na 19. rozprávku s pesničkami na hrade Ľubovňa finišujú! A tak si 14. až 20. júla 2025 na hrade Ľubovňa budete môcť užiť už 19. rozprávku s pesničkami. Tentoraz o O DOBREJ BOSORKE ELEMÍRE.
Bosorky obvykle bývajú zlé a zákerné, no bosorka Elemíra takou byť nechce. Tvrdí, že najkrajšie a najlepšie zo všetkého je konanie dobra. Rada pomáha ľuďom. Ostatné bosorky sa však za to na ňu hnevajú, dokonca ju chcú potrestať. Elemíra sa však bráni a tvrdí, že kúzlami treba ľuďom pomáhať. Bosorky sa teda rozhodnú, že Elemíra musí ísť do sveta a pomocou kúzel má jedného človeka za jeden deň urobiť šťastným.
Elemíra sa teda vyberie hľadať niekoho, kto by potreboval jej pomoc. V domčeku, kde býva tetka Betka a jej dve dcéry Alžbetka a Dorotka, postretnú kominára Miška, ktorý vraví, že mu sudičky predpovedali svadbu s princeznou. Elemíra mu teda jednu princeznú pričaruje.
Nie je to však obyčajná princezná, ale cirkusantka Princessa, ktorá vôbec nie je princeznovsky dobrá. Naopak, je to prefíkaná zlodejka. Vďaka nej sa kominár Miško dostane do väzenia.
Oslobodí sa Miško z väzenia? Ožení sa s naozajstnou princeznou?
A ako dopadne dobrá bosorka Elemíra?
Odpovede na tieto otázky nájdete v tohtoročnej hradnej rozprávke.
In Bachledka you have the opportunity to ride on the longest bobsled track in the Tatras.
During the walk in the Labyrinth, you will especially enjoy the silence, there is no construction around us and so you will see the beauties from all over the world.
In Bachledka you have the opportunity to ride on the longest bobsled track in the Tatras.
During the walk in the Labyrinth, you will especially enjoy the silence, there is no construction around us and so you will see the beauties from all over the world.
SNG Kaštieľ Strážky a Mesto Spišská Belá pozývajú na Kaštieľne hry 2025, ktoré sa uskutočnia 28. a 29. júna. V anglickom parku je pripravený bohatý program pre širokú verejnosť. Zoberte si deky, ležať na tráve je dovolené! Park bude plný atrakcií, nebudú chýbať balóny, nafukovacie skákadlo, trampolína, animácie, koníky či cukrová vata...
Tretí ročník podujatia spája remeselné pivo, výnimočnú atmosféru stredovekého kláštora a nádheru Pieninského národného parku. Návštevník tak dokáže počas podujatia absolvovať prehliadku vynoveného kláštorného múzea, naplánovať si prechádzku či beh v prostredí národného parku a od poobedia ochutnávať viac ako 15 druhov remeselných pív priamo od sládkov, ktorí sa o varení piva radi osobne porozprávajú.
KEDY: streda 9. júla od 17:00 štvrtok 10. júla od 17:00 piatok 11. júla od 18:00 sobota 12. júla od 18:00 vstupy sú každých 20 minút KDE: Kežmarský hrad
MÚZEUM DIVADELNÝ SITKOM INŠPIROVANÝ DEJINAMI KEŽMARKU A ĽUĎMI, KTORÍ TAM (NE)ŽILI KRVAVÉ DEJINY XXI. KEDY: - streda 9. júla od 17:00 - štvrtok 10. júla od 17:00 - piatok 11. júla od 18:00 - sobota 12. júla od 18:00 - vstupy sú každých 20 minút KDE: Kežmarský hrad
🎉 EĽRO 2025 sa blíži! 🎉 📍 Už 33. ročník legendárneho festivalu remesiel, hudby a zábavy v historickom Kežmarku! 🏰
FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella.
Je to stretnutie nielen Goralov, ale najmä ľudí dobrej vôle, ľudí, ktorí milujú dobrú hudbu, zábavu a relax v krásnej pieninskej prírode. Toto nádherné prostredie, fantastická atmosféra, kvalitný kultúrny program a čistý pieninský vzduch Vás presvedčia o tom, že na tomto stretnutí nesmiete chýbať ani Vy. Už 15. ročník stretnutia sa koná v nádhernom areáli Kúpeľov Smerdžonka v Červenom Kláštore, kde ste všetci srdečne pozvaní. Tešíme sa na Vás v piatok 15.8.2025 a v 16.8.2025 v sobotu na Stretnutí Goralov v Pieninách.
Večer plný emócií v srdci historického Kežmarku!