Spišská Belá

SNG Kaštieľ Strážky a Mesto Spišská Belá pozývajú na Kaštieľne hry 2025, ktoré sa uskutočnia 28. a 29. júna. V anglickom parku je pripravený bohatý program pre širokú verejnosť. Zoberte si deky, ležať na tráve je dovolené! Park bude plný atrakcií, nebudú chýbať balóny, nafukovacie skákadlo, trampolína, animácie, koníky či cukrová vata...
SOBOTA 28. 06. 2025 | 20.00
20:00 | Divadlo DIVA | Všetko o ženách
Komorná divadelná hra zo súčasnosti, úspešne uvádzaná na viacerých svetových scénach. Autorom tejto úchvatnej komédie je jeden z najhrávanejších sučasných dramatikov, chorvát Miro Gavran. V piatich príbehoch nazeráme do duše ženy, do jej pocitov, do sveta intríg, ľúbostných sklamaní, ale aj šteklivých tajomstiev. Veselo aj vážne hovorí o ženách, o vzťahoch, o rôznych životných a vekových etapách. Skvelý herecký trojkoncert pomôže mužom odhaliť všetko, čo chceli vedieť o ženách, no báli sa opýtať.
V hre účinkuje trio skvelých herečiek, známych z televíznych obrazoviek: Andrea Karnasová, Bibiana Ondrejková a Andrea Profantová
Autor: Miro Gavran
Réžia: Michal Babiak
Vstupné: 12 eur
Predpredaj: 10 eur |SNG Kaštieľ Strážky, Mestský úrad Spišská Belá
Predstavenie je prístupné od 16 rokov.
NEDEĽA 29.06.2025 | 14.30 - 18.30
14:30 | Otvorenie Kaštieľnych hier s Principálom
14:45 | Divadlo Babadlo, Prešov | Malíčkovo
Počuli ste už o Malíčkove? Nie? A o Lucybodke, Halabalke a Pohodke? Tak počúvajte! Tieto tri kamarátky žijú v krajine Malíčkovo. A nežije sa im tam zle. Veľa sa hrajú a spievajú. Objavíte spolu s nimi svet skutočný aj ten neskutočný. Zistíte, ako si žije taký mravec, kde všade môže zaletieť balón, že zranenému mačiatku pomôže veterinár alebo ako sa vôbec nebáť bubákov nielen v skrini, ale všade. Hra zábavnou formou deťom pripomína aká je dôležitá empatia, priateľstvo, ako sa nebáť a postarať sa o seba a aj o druhých.
Účinkujú: Dorota Novotná, Victória Adamisová, Viktória Michlišinová
15:30 | ZŠ J.M. Petzvala, Spišská Belá | Podmaniteľ Svetla 3
Dramatické pásmo zo života Jozefa M. Petzvala v podaní žiakov ZŠ J.M. Petzvala zo Spišskej Belej
16:00 | Divadlo Portál, Prešov | Martinko Klingáč
Postava Martinka Klingáča, známa nie len zo slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ale aj po celom svete, ožíva v činoherno-bábkovej rozprávke Divadla Portál. Predstavenie s pesničkami o nešikovnej Hanke, ktorej pomôže Martinko Klingáč vyriešiť situáciu, do ktorej sa nečakane dostala. Má to však háčik, musí uhádnuť jeho meno. Príďte sa pozrieť na náš pretvorený príbeh, či sa to Hanke podarí.
17:00 | Divadlo Žihadlo, Malacky | O kráľovi Jonášovi
Takmer tradičné marionetové divadlo o tom, ako sa ježibaba takmer kráľovnou stala, ako pána kráľa Jonáša zlou kliatbou začarovala a ako mu z toľkého nešťastia gašparko pomáhal a princeznička malá pomáhala.
Hrajú : Vlado Zetek
14.30 – 18.30 | Face Club, Spišská Belá |Cesta rozprávkovým kráľovstvom
Vstúp do sveta fantázie, kde ožívajú princezné, rytieri, čarodejnice aj draci, a každé stanovište ti ponúkne jedinečný zážitok plný objavovania, smiechu, tvorivosti a prekvapení. Prejdi si celý rozprávkový svet, splň úlohy od jeho obyvateľov a staň sa na chvíľu súčasťou čarovného kráľovstva, kde nič nie je nemožné a každý malý návštevník zažije svoj vlastný hrdinský príbeh!
Vstupné:
Dospelí 3 eurá
deti 6 – 15 rokov 2 eurá
deti do 6 rokov zdarma
Počas prechádzky v Labyrinte si užijete najmä ticho, okolo nás nie je žiadna výstavba a tak uvidíte krásy zo všetkých svetových strán
Rezort, vhodný nielen pre rodiny s deťmi, vám dá možnosť spoznať viac ako 40 druhov ohrozených živočíchov vrátane mačkovitých šeliem, primátov a terarijných zvierat.
Múzeum kočov ukrýva 30 kusov rôznych kočiarov a saní a množstvo iného materiálu.
Vysoké Tatry ponúkajú skvelé zážitky. Vyskúšajte adrenalínovú zábavu v blízkosti Popradu.
Bowling Livers Pub Zámoček vám ponúka príjemné posedenie s kapacitou 80 osôb, 4 profesionálne dráhy BRUNSWICK. K dispozícii je aj mazací stroj pre športový bowling. Priestory bowlingu sú nefajčiarske a sú vhodné pre rodiny s deťmi.
Jedinečné ihrisko 18-jamkového minigolfu len 3 km od Popradu rozvíja sústredenie, trpezlivosť, motoriku, odhad, ale podporuje aj zdravú súťaživosť.
V Bachledke máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách.
AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami
AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami
Počas prechádzky v Labyrinte si užijete najmä ticho, okolo nás nie je žiadna výstavba a tak uvidíte krásy zo všetkých svetových strán
Vysoké Tatry ponúkajú skvelé zážitky. Vyskúšajte adrenalínovú zábavu v blízkosti Popradu.
Bowling Livers Pub Zámoček vám ponúka príjemné posedenie s kapacitou 80 osôb, 4 profesionálne dráhy BRUNSWICK. K dispozícii je aj mazací stroj pre športový bowling. Priestory bowlingu sú nefajčiarske a sú vhodné pre rodiny s deťmi.
Jedinečné ihrisko 18-jamkového minigolfu len 3 km od Popradu rozvíja sústredenie, trpezlivosť, motoriku, odhad, ale podporuje aj zdravú súťaživosť.
V Bachledke máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách.
AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami
Vila Linet predstavuje dokonalé miesto na relax iba na skok od Vysokých Tatier. Nachádza sa v pokojnej časti Popradu zvanej Spišská Sobota. Okolie vily je ako stvorené pre milovníkov turistiky a spoznávania historických pamiatok. Príjemným spestrením programu je obľúbený aquapark AquaCity nachádzajúci sa len pár minút od ubytovania.
🎉 EĽRO 2025 sa blíži! 🎉 📍 Už 33. ročník legendárneho festivalu remesiel, hudby a zábavy v historickom Kežmarku! 🏰
V spolupráci so Združením Nádej pripravujeme pre Vás, aj deťúrence, rodičov, dovolenkárov, voňavú mydlovú dielňu, v ktorej sa nebudeme umývať, ale vytvárať mydielka rôznych tvarov, veľkostí, farieb a vôní. Príďte k nám do priestorov POS v Spišskej Sobote v stredu 16. júla po 13.00 hodine, určite sa zabavíme a niečo nové spolu naučíme. podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Remeselné leto sa vracia do Tatranskej Lomnice! Od 18. júla do 9. augusta 2025 sa priestor pred Galériou a predajňou ÚĽUV-u opäť premení na živé pódium slovenského remesla. Vždy v piatok a sobotu od 10.00 do 17.00 h vás pozývame zažiť krásu poctivej ručnej práce a stretnúť sa s výrobcami a majstrami z rôznych kútov Slovenska. Elena Marcineková ❘ výšivka krivou ihlou, kroje Juraj Šerík ❘ drotárstvo
TREPJUTKA je tradičná technika zdobenia vajíčok, ktorá pochádza zo Slovenska. Ide o spôsob, kde sa na povrchu vajíčka vytvárajú jemné vzory pomocou trepnutia alebo poklepávania šablónou či malým nástrojom. Tento spôsob zdobenia sa zvyčajne používa na tvorbu rôznych ornamentov, kvietkov, kriviek alebo geometrických vzorov.
Pozývame vás do Krajiny zázrakov! Okrem Travelka a našich divadielok TRAVELKOVO počas celučkého dňa, sa môžete tešiť na Hagrida, čarodejnícku školu, u Harryho Pottera si môžete vyrobiť sliz, s Alicou a Klobučníkom si môžete vychutnať čajík a koláčiky v zelenom lese, čaká vás naháňačka s Čiapočkou za vlkom do chalúpky k babičke, strom prianí, rozprávkový odkazovač, šepkajúci kufrík škriatka Zippyho, bláznivá penová párty a veľa ďalších krásnych zážitkov.
HLAVNÝ PROGRAM: (Orientačný časový harmonogram) 13:00 h Zahájenie programu 13:30 h Záchranná horská služba – ukážka techniky a práce psovoda hudobné vystúpenie Chris Ellys 14:30 h Gusto Stibranyi – ako s elektrobajkom začal na Aljaške a skončil až na juhu Argentíny. hudobné vystúpenie Chris Ellys 15:30 h Samuel Marec – publicista a prekladateľ. Je spoluautorom kníh Tam hore o tatranských chatách, Na chrbte o nosičoch (a nosičkách) a Kade? Tade! o značkároch. hudobné vystúpenie Chris Ellys 16:30 h Martin Krasňanský – s partiou vyliezli na legendárnu vežu v Karakorame s názvom Trango Tower. 17:15 h Highline show 17:30 Klaudia Medlová - slovenská elitná snoubordistka 18:30 Vyhodnotenie TOMBOLY 19:00 Slavomír Duchovič je jeden zo zakladateľov projektu Via Slovakia. Zoznámte sa s fascinujúcimi trasami naprieč Slovenskom. 20:00 h Premietanie filmu A Different Kind of Princess Story -tento príbeh je o profesionálnej snoubordistke Klaudii Medlovej 20:15 Via Slovakia Celovečerný film, ktorý vás prevedie kompletnou trasou okolo Slovenska
👇 Takto budú vyzerať hracie dni Tatranského pohára
Večer plný emócií v srdci historického Kežmarku!