Scherfel house

Museum, gallery, heritage

A beautiful exhibition documenting the life of PHMR. AURELA VILIAMA SCHERFELA is definitely worth your visit

The house in which he lived and worked PHMR. AUREL VILIAM SCHERFEL displays an established exhibition documenting his life, scientific work and extensive social activities. House furthermore serves as a gallery, which organizes exhibitions of various kinds.

0
Loading map...
Scherfelova ulica 1360/36058 01Poprad - Veľká
Show Navigation

Operation Times

JanuaryDecember
Monday08:0015:00
Tuesday – ThursdayClosed
Friday08:0015:00
Saturday – SundayClosed

Weather Forecast

Snow icon
Snow
-5°C/ -9°CDay / Night
Light breeze, 3m/s
Northeast
Overcast clouds icon
Overcast clouds
-5°C/ -15°CDay / Night
Light breeze, 3m/s
West
Scattered clouds icon
Scattered clouds
-3°C/ -16°CDay / Night
Light breeze, 3m/s
West
Light snow icon
Light snow
0°C/ -10°CDay / Night
Light breeze, 2m/s
West
Light snow icon
Light snow
-7°C/ -12°CDay / Night
Light breeze, 2m/s
West
Light snow icon
Light snow
-6°C/ -15°CDay / Night
Light breeze, 2m/s
West
Clear sky icon
Clear sky
-5°C/ -16°CDay / Night
Light breeze, 3m/s
Southwest

Places Around

Woodrock

Woodrock

One of the tallest climbing walls in Europe will get you.

Tatra Gallery

Tatra Gallery

The former building of the steam power plant will enchant you not only with its architecture, but also with interesting exhibitions.

Prior Poprad

Prior Poprad

The Prior Poprad department store is a place for shopping under one roof with a tradition.

Dom kultúry

Dom kultúry

The House of Culture (Dom kultúry) is an ideal space for organizing theater performances, concerts or interesting talk shows.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AQUAPARK AquaCity Poprad - water world under the High Tatras

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AQUAPARK AquaCity Poprad - water world under the High Tatras

Woodrock

Woodrock

One of the tallest climbing walls in Europe will get you.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AQUAPARK AquaCity Poprad - water world under the High Tatras

Events Around

,
Divadlo: Kráska a zviera

Rozprávka o krás(k)e, ktorá je očami neviditeľná. Prajeme si krásne Vianoce, prajeme si krásne narodeniny a hovoríme, že vonku je krásne.

Divadlo: Čarovná palička

Divadelná inscenácia Čarovná palička od autora Kamila Žišku je malým príbehom pre veľkých detektívov.

NOVOROČNÝ MEGAKVÍZ V OTO CAFFÉ

Číslo kvízu : 1/2026 Príď si užiť večer plný zábavy, skvelých drinkov či fantastickej kávy! Otestuj svoje vedomosti a zabav sa s partiou pri kvíze, ktorý preverí tvoju rýchlosť, dôvtip a znalosti.

Divadlo: Chutilo vám, páni?

Chutilo vám, páni? je pohybová komédia jedného herca z podivného sveta reštaurácií a čašníkov. Počas predstavenia odohrá herec viac ako 20 rôznych charakterov. Keďže používa iba minimum rekvizít, počíta s aktívnou predstavivosťou diváka. Autorská komédia, ktorá je zmesou pohybového divadla, pantomímy, absurdity a tanca, vzišla zo spolupráce s českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na JAMU v Brne. Komédiu Chutilo vám, páni? preložil Seriš do anglického a francúzskeho jazyka, a vystupoval s ňou mimo iného na festivaloch v Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Francúzsku, Kosove, Maroku, Estónsku, Kuvajte, Turecku, Iráne či Libanone. Inscenácia získala viacero prestížnych ocenení.

Divadlo: Udri pastiera

Príďte sa presvedčiť, že aj v nezmyselnej dobe sa dá prežiť, ak jej dáme zmysel svojimi činmi.

Divadlo: Malka

Pozývame na divadelné predstavenie Malka na motívy F. Švantnera. Silný baladický príbeh modernej slovenskej literatúry prenesený na javisko v legendárnej a oceňovanej inscenácii. Večer plný divadelných spomienok a obrazov, návrat k divácky obľúbenému festivalu Divadelné fašiangy, ktorý sa neodmysliteľne spája s Divadlom Commedia.

Diskusný večer: KLAŇAČKA

Umelecko-diskusný večer venovaný Dušanovi Kubaňovi v spomienkach jeho kolegov, priateľov, divákov i blízkych. Osobné výpovede, poetické reminiscencie, filmové a rozhlasové ukážky vytvoria mozaiku o živote a tvorbe človeka, ktorý zanechal výraznú stopu v našich srdciach, v divadle, filme aj éteri Rádia Tatry.

Koncert: Jana Vébrová & Petr Tichý (Štúdio)

Znovunájdený folklór zo Sudet. Svojrázna pesničkárka a akordeonistka, ktorá hrá svoje poetické a veľmi dynamické piesne v kongeniálnom sprievode kontrabasistu Petra Tichého.