Pre deti Tatranské rozprávkové putovanie 2021

Tatranské rozprávkové putovanie s Denníkom dobrodruha prevedie veľkých aj malých krásami Regiónu Vysoké Tatry spolu s rozprávkovými postavičkami Ochrankom, Lomničkou a Smrečinkou! V rámci putovania prebieha i súťaž o hodnotné ceny!

Tento rok vaše ratolesti opäť potešia novinky. Okrem minuloročných rozprávok či tradičných rozprávkových postavičiek čakajú na malých záujemcov opäť nové hlavolamy, tajničky, úlohy, indície, súťaž o skvelé ceny, mapa a objavovanie neobjavených miest.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry tiež vylepšili úspešný Denník dobrodruha. Ten deti opäť, popri Štrbskom Plese, Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Poprade, prevedie i po turisticky menej prebádaných miestach ako napríklad Vyšné Hágy, Nová Polianka, Tatranská Polianka, Tatranské Zruby, Tatranská Lesná či Tatranské Matliare. Celkový počet zastávok je trinásť a ku každej patrí jedna úloha. Indície bude nutné tento rok však hľadať! Tie môžu deti spĺňať v priloženej mape, získať certifikát či zapojiť sa do žrebovania o hodnotné ceny.

Ako to celé funguje?

Každé dieťa, do 18 rokov, si od vydania publikácie až do októbra 2021 môže prísť pre bezplatný Denník dobrodruha do Tatranských informačných kancelárií v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a do Turistického infocentra na Štrbskom Plese. Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysoké Tatry (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad). V denníku si nájde okrem rozprávok, hlavolamov a tajničiek aj súťažné úlohy. Tie sa po splnení zaznamenajú do priloženej mapy. Pozostávajú napríklad z pečiatok chát alebo z indícií, ktoré dieťa môže nájsť priamo v teréne konkrétnej osady. Po splnení najmenej desiatich úloh súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vydaný certifikát dobrodruha. Následne so zákonným zástupcom vyplní súťažný lístok a vhodí do žrebovacej krabice.

Súťaž trvá do októbra 2021.

Kontakt: tatry@tatry.sk, +421 903 406 800

1. júna31. októbra

Predpoveď počasia

Dnes
Polojasno icon
Polojasno
9°C/ -1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severný
Zajtra
Slabý dážď icon
Slabý dážď
5°C/ 4°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Západný
Štvrtok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
13°C/ 4°CDeň / Noc
Mierny vietor, 3m/s
Juho-západný
Piatok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
13°C/ 6°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Západný
Sobota
Jasná obloha icon
Jasná obloha
18°C/ 6°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Západný
Nedeľa
Oblačno icon
Oblačno
20°C/ 9°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Pondelok
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
21°C/ 11°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Južný

Miesta v okolí

Podujatia v okolí