Tatranská bežecká juniorská séria
The Tatra cross-country junior series will continue on the 7th round in the sub-Tatra village of Štrba. The organizers of the series are the City of Vysoké Tatry, the Regional Tourism Organization of the Vysoké Tatry Region - High Tatras Region, and this round is hosted by the Štrba Elementary School in cooperation with the Štrba Sports Club.
Weather Forecast
Places Around
Jagal Equestrian Club

Len Vy, Vaši priatelia či deti, príroda a kone
Sightseeing balloon flight NajZážitky.sk

Pocíťte dotyk oblakov, vôňu kyslíka o pár stôp vyššie a vánok vo vlasoch.
Boating at the mountain tarn

Vyskúšajte si tradíciu člnkovania na Štrbskom plese a na Novom Štrbskom plese
Sightseeing balloon flight NajZážitky.sk

Pocíťte dotyk oblakov, vôňu kyslíka o pár stôp vyššie a vánok vo vlasoch.
Events Around
,TATRANSKÉ ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE 2025

Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysokých Tatier (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad) a okrem náučných textov, rozprávky, hlavolamov, mapy, kupónov a tajničiek, tu nájde aj indície. Tie sa po nájdení zaznamenajú do priloženej mapy, ktorá obsahuje tajničku. Zbieraním indícií, ktoré tvoria buď samostatné písmená či časti slov sa postupne vyplnia chýbajúce časti v tajničke. Po nájdení všetkých indícií súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vypísaný CERTIFIKÁT DOBRODRUHA. Následne so zákonným zástupcom vyplní súťažný lístok a vhodí ho do žrebovacej krabice. Týmto súťaží o rodinné pobyty vo Vysokých Tatrách či rôzne iné hodnotné ceny.

Počas tanečnej „hodinky“ v spolupráci s tanečnými pedagógmi SOLUS DANCE academy Poprad sa naučíme so žiakmi ZŠ v Liptovskej Tepličke základy tancov iných národov :flamengo a rómske tance, tanečné predpoludnie bude spojené s prednáškou, čo spája okrem temperamentu dva podobné tanečné štýly.
Divadlo: Tri kurky

Pozývame vás na komédiu Divadla Viola, Tri kurky. Predstavenie sa odohrá v štúdiu Divadla Poprad 7. novembra o 18.00.

Príďte si vychutnať krásu tónov sláčikovej komornej hudby A. Vivaldiho, A. Dvořáka, J. Sibelia a ďalších autorov od baroka po súčasnosť v podaní Komorného orchestra slovenských učiteľov.
Koncert: Iva Bittová

Speváčka, huslistka, skladateľka, herečka. Osobnosť, ktorú obdivovateľom česko-slovenskej alternatívnej scény nie je potrebné predstavovať. Poprad navštívi po rokoch. Ponúkne neopakovateľný sólový koncert v divadelnom Štúdiu v blízkosti kostolnej veže, kam zavíta prvýkrát.

K „spievajúcemu právnikovi“ Ivovi Jahelkovi už roky patria jeho zhudobnené súdničky a perličky zo súdnych siení a predsiení i z úradných spisov. Poslucháči si ich vychutnajú v miere vrchovatej na koncerte, kde zaznie to najlepšie z celoživotnej bohatej tvorby Iva Jahelku. Starším ročníkom pripomíname, že bol osobnosťou Porty ´85. Mladším poslucháčom odkazujeme, že humor zo súdnych siení, plný absurdity, banálností i láskavého zamyslenia, je nestarnúci.

Výnimočná show, ktorá je zárukou skvelého humoru, sľubuje okrem iného inteligentné zamyslenia aj priame otázky až ku koreňu veci. Uvoľnené rozprávanie nie len o spoločnej práci, nie len o tom aké to je byť rodičom, ale aj o príjemných nezmysloch. Množstvo úsmevných situácií spred kamier, ale aj mimo nich v podaní Adely a štyroch chlapov je skutočne predzvesťou večera nabitého smiechom, uvoľnením sa a dobrou zábavou. Diváci, ktorí sú kľúčovou súčasťou celej zostavy majú možnosť svojimi otázkami priamo v priebehu show zistiť o účinkujúcich i niečo naviac.... čo v scenári nie je.







































