ČSOB Night Run - 10. ročník

Oslávte jubilejný ročník s nami, čakajú vás viaceré prekvapenia a novinky

ČSOB Night Run Štrbské Pleso tento rok oslavuje svoje prvé okrúhle výročie! Jubilejný desiatykrát sa bežci postavia na štart bežeckých pretekov v srdci Tatier, v prostredí krásnych slovenských veľhôr. Počas behu si bežci môžu vychutnať výhľady nielen na hory, trať vedie okolo Malého aj Veľkého Štrbského plesa, povestných Jazierok lásky, aj cez Areál bežeckého lyžovania Snow.

Toto obľúbené podujatie prilákalo od svojho vzniku v roku 2013 už tisícky bežcov, pre ktorých je to obľúbená každoročná zastávka počas pretekovej sezóny. Nezameniteľná atmosféra Vysokých Tatier robí beh natoľko jedinečným, že už po dobehnutí do cieľa sa pretekári tešia na ďalší ročník.

O tom, že ČSOB Night Run Štrbské Pleso je veľmi obľúbené podujatie, hovoria aj samotné čísla. Od vzniku podujatia sa na štartovú čiaru postavilo 3 414 mužov a 2 456 žien, ktorí spolu odbehli 44 761 km! To znamená, že bežci už napríklad spolu jedenkrát obehli Zem alebo hranice Slovenska už viac ako 27-krát!

Traja bežci sa tohto tatranského podujatia zúčastňujú nepretržite od jeho vzniku, sú nimi Silvia Lerch, Peter Palyo a Viliam Mackovič. Okrem nich štyrom bežcom ušiel len jeden ročník a až 11 bežcov sa zúčastnilo siedmych z deviatich doterajších ročníkov.

Tento rok majú pretekári na výber dve rôzne vzdialenosti, a to 5 km a 10 km.

Spolu s generálnym partnerom podujatia – ČSOB Finančná skupina, si organizátori pre účastníkov podujatia pripravili pri príležitosti 10. ročníka behu až 3 novinky! Prvou je poistenie Spirit v cene registrácie na celý deň podujatia, druhou je praktická čelovka v štartovnom balíčku, a treťou sú štyri hudobné zóny po trati, ktorých úlohou bude zlepšenie atmosféry na podujatí, zabavenie a podpora pretekárov!

Všetci pretekári dostanú aj on-line magazín mapujúci históriu podujatia, v cieli sa môžu tešiť na nádhernú medailu. Rozšíril sa aj detský program, v rámci projektu Športuj organizovanému v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom, si deti budú môcť v sobotu nielen zabehať, ale aj zabicyklovať. Tešiť sa môžu na bohatý štartový balíček a autogramiádu našich olympionikov.

Registrácia na podujatie je v plnom prúde, najvýhodnejšie štartovné (14,-Eur) platí pri prihlásení sa a zaplatení do soboty 30.04., od nedele je štartovné vo výške 16,-Eur. Aktuálne je prihlásených necelých 500 bežcov.

Pretekári, ale aj diváci, máte sa na čo tešiť!

21. mája

Predpoveď počasia

Dnes
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
19°C/ 10°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Zajtra
Slabý dážď icon
Slabý dážď
21°C/ 11°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Východný
Pondelok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
22°C/ 12°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Východný
Utorok
Mierny dážď icon
Mierny dážď
23°C/ 12°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Východný
Streda
Slabý dážď icon
Slabý dážď
19°C/ 12°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Východný
Štvrtok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
24°C/ 13°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Južný
Piatok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
26°C/ 13°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Juho-západný

Miesta v okolí

Člnkovanie na plese

Člnkovanie na plese

Vyskúšajte si tradíciu člnkovania na Štrbskom plese a na Novom Štrbskom plese

Poliankovo Digital Gallery

Poliankovo Digital Gallery

Na ploche viac ako 600 m2 môžete pomocou moderných technológií zažiť umenie inak. Zažijete unikátny vizuálny zážitok.

Tatranský zveropark

Tatranský zveropark

Navštívte vďaka priateľskému prostrediu a krásnej prírode často vyhľadávaný zveropark.

Podujatia v okolí

,